Ми -медіаграмотні!
Світ ХХІ століття залучений в єдину інформаційну систему, і працює вона в режимі реального часу. Це павутина, яка охопила кожен куточок планети і регулює її життя. Засоби масової інформації рояться над буденням і вирішують, що ми маємо знати сьогодні. Саме тому кожному з нас потрібно сформувати нову навичку — медіаграмотність.
17 лютого у стінах Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Григорія Ващенка були проведені уроки з медіаграмотності, на яких здобувачі освіти навчились культурі споживання інформації, адже це навички та звички, які допоможуть критично сприймати повідомлення різних медіа: традиційних, соціальних мереж, зовнішньої реклами, партизанського маркетингу.
Щоб навчити учнів захищати себе у медіапросторі від небажаної інформації, були використані різні методики. Наприклад під час заняття зі здобувачами освіти 3 класу класовод Зеленовська Н.М. застосувала такі вправи як «Павутинка» (моделювання всесвітньої мережі Інтернет) – цей вид діяльності допомагає зрозуміти, що будь-яка інформація в інтернеті може створюватися будь-ким і передавати її варто відповідальною. Наступним кроком було оформити плакат «Медійний простір. Історія розвитку», а також вивчали періодичні видання, їх хронологію та змістовність. Для кращого розуміння, яке місце ми займаємо у медіа вдало підійшла вправа «Я у медіапросторі»; третьокласники ховалися від «інформаційного» дощу під парасолем «медіаграмотності». На останок, у якості рефлекції, щоб відчути себе частиною всесвітньої павутини учні робили селфі – погляд на себе збоку.
***
Розвивайте свої знання та навички з медіаграмотності, щоб не потрапити у сіті ЗМІ.