Бій під Крутами: як це було?
...На Аскольдовій могилі
Український цвіт! -
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
Павло Тичина (1918)
Минуло 104 роки з того дня, коли на станції "Крути" відбувся бій тривалістю у шість годин зі співвідношенням один до десяти. 520 добровольців УНР, серед яких гімназисти, студенти, протистояли 4800 червоногвардійцям. Історія поховала навіки імена тих, хто бронив не Крути, не Київ, а незалежність, майбутнє України, залишивши нам лише двадцять прізвищ вояків.
Чотири переломні дні для України, що подарували їй водночас втрату і визнання. Її сини ціною свого життя вивели неньку на міжнародне визнання. Наповнені патріотичним духом, ми ще неодноразово боролися за право бути незалежними, боролися і перемагали.
Можливо, ми не маємо професійної техніки, зброї, але у нас є те, що не вистачає більшості наших кривдників - незламний дух і віра у краще життя, наполегливість і впертість, відчайдушніть і вірність землі, яка зростила і прийняла!
Крути, ми пам'ятаємо, щоб не повторити знову!
***
У стінах Богданівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Григорія Ващенка було проведено загальношкільний виховний захід, на якому учні відкрили для себе хронологію подій, познайомилися з мистецтвом, присвяченому Крутам. На базі шкільної бібліотеки для всіх охочих поринути в історію було організовано пам'ятну виставку, де учні 11 класу на перервах проводили інформаційні хвилинки, на карті окреслювали перебіг бойових дій, разом з іншими здобувачами освіти гортали фотосвітлини подій 1918 року.